Τι είναι το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
Σχετικά Με Μας
Προσωπικό

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Λόγω της σφοδρής χιονόπτωσης στην περιοχή των Αχαρνών, σύμφωνα και με την ειδοποίηση της Πολιτικής Προστασίας, σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία μας θα παραμείνει κλειστή τις ημέρες Δευτέρα 24/01 και Τρίτη 25/01.

Το Επιστημονικό Προσωπικό και η Διεύθυνση του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής σας εύχεται Καλές Γιορτές και Ευτυχισμένο το 2022!
1. ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΜΑΤΩΝ
Το 2ο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής δέχεται μόνο ηλεκτρονική υποβολή αιτημάτων αξιολόγησης. Ο σύνδεσμος θα σας μεταφέρει στη σχετική σελίδα “Αιτήματα”.
2. ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.

Το Επιστημονικό Προσωπικό  και η Διεύθυνση του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής σχολ. έτους 2020-2021 σας εύχεται ολόψυχα ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.

Αποστολή  του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής είναι η  υποστήριξη  των σχολικών μονάδων και των Ε.Κ. (Εργαστηριακών Κέντρων) της περιοχής αρμοδιότητάς του για τη διασφάλιση και την προάσπιση της ισότιμης πρόσβασης όλων ανεξαιρέτως των μαθητών στην εκπαίδευση και στην προάσπιση της αρμονικής ψυχοκοινωνικής τους ανάπτυξης και προόδου.

Συγκεκριμένα

• Στοχεύει στη διερεύνηση και αξιολόγηση εκπαιδευτικών και ψυχοκοινωνικών αναγκών
  • Σχεδιάζει και υλοποιεί εκπαιδευτικές και ψυχοκοινωνικές παρεμβάσεις
  • Διενεργεί ενημερώσεις και επιμορφώσεις σε επίπεδο σχολικών μονάδων καθώς και του ευρύτερου κοινωνικού συνόλου