Τι είναι το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
Προσωπικό

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Παρασκευή 15/10/2021 το 2ο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής θα βρίσκεται σε τηλεργασία, λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων.

Τα προγραμματισμένα ραντεβού αξιολόγησης θα μεταφερθούν μέσα στην επόμενη εβδομάδα, έπειτα από συννενοήση με τις διεπιστημονικές ομάδες.

(βλέπε σχετική απόφαση του Δ. Αχαρνών)

1. ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΜΑΤΩΝ
Το 2ο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής δέχεται μόνο ηλεκτρονική υποβολή αιτημάτων αξιολόγησης.
2. ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ
Οδηγίες μετακίνησης γονεών-κηδεμόνων για αξιολόγηση (σε έκτακτες συνθήκες λόγω κορωνοϊού):  Όταν καλείστε για αξιολόγηση σε συνθήκες κορωνοϊού, για τη μετακίνησή σας το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. εφοδιάζει με αντίστοιχη ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ, η οποία στέλνεται ηλεκτρονικά στο πρώτο ραντεβού. Για τα υπόλοιπα δίνονται οι βεβαιώσεις διά ζώσης.
3. ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.

Το Επιστημονικό Προσωπικό  και η Διεύθυνση του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής σχολ. έτους 2020-2021 σας εύχεται ολόψυχα ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.

Αποστολή  του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ανατολικής Αττικής είναι η  υποστήριξη  των σχολικών μονάδων και των Ε.Κ. (Εργαστηριακών Κέντρων) της περιοχής αρμοδιότητάς του για τη διασφάλιση και την προάσπιση της ισότιμης πρόσβασης όλων ανεξαιρέτως των μαθητών στην εκπαίδευση και στην προάσπιση της αρμονικής ψυχοκοινωνικής τους ανάπτυξης και προόδου.

Συγκεκριμένα

• Στοχεύει στη διερεύνηση και αξιολόγηση εκπαιδευτικών και ψυχοκοινωνικών αναγκών
  • Σχεδιάζει και υλοποιεί εκπαιδευτικές και ψυχοκοινωνικές παρεμβάσεις
  • Διενεργεί ενημερώσεις και επιμορφώσεις σε επίπεδο σχολικών μονάδων καθώς και του ευρύτερου κοινωνικού συνόλου